دسته‌بندی نشده, مراقبت پوست

7 عادت افراد با پوست عالی

7 عادت افراد با پوست عالی

آیا تا به حال به کسی نگاه کرده اید و تعجب می کنید که چگونه پوست خوبی دارد؟ شاید تعجب کنید که بدانید این یک معجون مخفی یا کرم گران قیمتی نیست که آنها استفاده می کنند. افرادی که پوست خوبی دارند با گذشت زمان عادت های خوبی پیدا کرده اند. اگر به بهبود سلامت پوست خود علاقه دارید، هفت عادت زیر را بررسی کنید.

  1. آنها نوع پوست خود را می شناسند و می دانند که چه محصولات مراقبت پوستی برای آنها بهتر است.
  2. آنها همیشه قبل از رفتن به رختخواب آرایش خود را پاک می کنند.
  3. آنها هر روز تمیز می کنند، تونر و مرطوب کننده استفاده می کنند.
  4. آنها حتی در روزهای ابری از ضد آفتاب استفاده می کنند.
  5. آنها یک رژیم غذایی سالم پر از میوه، سبزیجات و آب می خورند.
  6. آنها به طور منظم ورزش می کنند.
  7. آنها هر شب به اندازه کافی می خوابند.

به اندازه کافی آسان به نظر می رسد، درست است؟ بزرگ‌ترین چالش، علاوه بر خود انضباطی برای پیروی از این مراحل اولیه، یادگیری نوع پوست است تا اطمینان حاصل شود که محصولاتی که انتخاب می‌کنید بهترین عملکرد را برای شما خواهند داشت.

آیا می دانید چه نوع پوستی دارید؟

اگر نه، وقت آن است که بفهمید! نوع پوست شما تعیین می کند که چه نوع محصولات مراقبت پوستی و موادی برای شما بهترین هستند. چهار نوع پوست اصلی وجود دارد: معمولی، خشک، چرب و مختلط. اگر مطمئن نیستید چه نوع پوستی دارید، چند راه برای تشخیص آن وجود دارد.

7 عادت افراد با پوست عالی

ابتدا نگاهی دقیق به پوست خود در آینه بیندازید. آیا به نظر متعادل می رسد، بدون مناطقی که بیش از حد خشک یا چرب هستند؟ اگر چنین است، احتمالاً پوست طبیعی دارید.

بعد، پوست خود را احساس کنید. آیا به طور کلی نرم و انعطاف پذیر است یا احساس خشکی و سفت شدن دارد؟ اگر دومی باشد، احتمالا پوست خشکی دارید.

حالا به منافذ خود نگاه کنید. آیا آنها بزرگ و قابل مشاهده هستند یا کوچک هستند و به سختی قابل توجه هستند؟ اگر آنها بزرگ و قابل مشاهده هستند، احتمالاً پوست چرب دارید.

در نهایت به این فکر کنید که پوست شما چگونه به محصولات مختلف واکنش نشان می دهد. آیا به طور کلی نیاز به استفاده از محصولات سنگین و روغنی دارید تا پوست خود را هیدراته نگه دارید یا محصولات سبک تر و مبتنی بر آب بهتر عمل می کنند؟ اگر اولی باشد، احتمالاً پوست خشکی دارید. دومی، پوست چرب. و اگر نواحی هر دو را دارید، خوب، این پوست مختلط است.

هنگامی که همه این عوامل را در نظر گرفتید، باید ایده بسیار خوبی از نوع پوست خود داشته باشید. از آنجا، می‌توانید روتین مراقبت از پوست خود را مطابق با نیازهای خاص خود تنظیم کنید!

چگونه روال خود را متناسب با نوع پوست خود تنظیم کنید؟

اگر پوست معمولی دارید، به شما تبریک می گویم! این ساده ترین نوع مراقبت از آن است. لازم نیست خیلی نگران روتین مراقبت از پوست خود باشید. فقط هر روز با محصولاتی که از مواد باکیفیت ساخته شده اند، تمیز کنید، از تونر استفاده کنید و مرطوب کنید، پوست عالی شما آماده خواهید بود.

اگر پوست خشکی دارید، ممکن است لازم باشد کمی بیشتر برای مراقبت از پوست خود تلاش کنید. مطمئن شوید که از یک پاک کننده ملایم استفاده می کنید و با یک تونر آبرسان و مرطوب کننده دنبال کنید. همچنین ممکن است بخواهید از روغن صورت یا سرم آبرسان استفاده کنید، سرم های مرطوب کننده و لایه بردار فروشگاه محصولات مراقبت پوستی برگ بیوتی را فراموش نکنید!

اگر پوست چرب دارید، ممکن است به این احساس کنید که پوستتان همیشه چرب است. اما آیا می دانستید که پوست های چرب واقعاً می توانند از استفاده از روغن ها سود ببرند؟ یک روغن سبک و غیر کومدون زا انتخاب کنید و پس از پاکسازی و تقویت از آن استفاده کنید. همچنین ممکن است بخواهید از یک مرطوب کننده سبک برای کمک به کنترل تولید بیش از حد روغن استفاده کنید.

اگر پوست مختلط دارید، احتمالاً مناطقی دارید که خشک یا چرب هستند. کلید مدیریت پوست مختلط این است که هر ناحیه را بر اساس آن درمان کنید. به عنوان مثال، ممکن است از یک مرطوب کننده سبک برای پیشانی و بینی خود استفاده کنید، اما از یک روش لایه ای با روغن صورت و مرطوب کننده روی گونه ها و خط فک خود استفاده کنید. و لایه برداری منظم را فراموش نکنید!

اکنون که نوع پوست خود را می شناسید، وقت آن است که روال مراقبت از پوست خود را مطابق با آن تنظیم کنید. با خرید محصولات مراقبت پوستی و ترکیبات مناسب از فروشگاه برگ بیوتی، می توانید پوستی سالم و زیبا داشته باشید!

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *